Олимпия (Милано) продължава борбата си за челните места в Евролигата, като днес поредното препятствие пред баскетболистите на Еторе Месина ще бъде френският Монако. Домакините все още имат шансове за втората позиция в класирането, но те минават през задължителен успех срещу “монегаските” днес.

Двубоят между тези два тима ще може да гледате пряко по MAX Sport 3 HD от 21:30 часа тази вечер.

Италианците вече спечелиха веднъж срещу дебютантите в турнира (71:65 като гост), а днес ще се опитат да сложат край на серията от три поредни успеха на френския тим и същевременно да продължат своята такава, която се простира в два поредни мача.

Кайл Хайнс от домакините може да влезе в Топ 10 на реализаторите на Евролигата за всички времена, като за целта е нужно да вкара 6 точки тази вечер. Американецът е единадесети с 3001, а десети е Алексей Швед от ЦСКА (Москва) с 3006. Руснакът обаче няма да играе повече мачове през сезона, след като “армейците” бяха извадени от турнира.

Монако е седми в подреждането с баланс 13-13, докато Олимпия е четвърти с 18-8, колкото има и третия - Реал (Мадрид). Олимпиакос пък е втори с 18-9.

Макаби (Тел Авив) пък ще приеме АСВЕЛ (Вильорбан) в 21:05 часа, преследвайки четвърта поредна победа в турнира. Израелският колос е на шесто място в Евролигата с баланс 14-11, колкото имат и шампионите от Анадолу Ефес, които са пети. Французите загубиха надежда за плейофно класиране и са тринадесети с 8 победи в 26 двубоя.

Този мач ще бъде излъчен в ефира на MAX Sport 2 HD.