Олимпиакос не срещна особено затруднения и спечели с 81:73 гръцкото дерби с Панатинайкос в 32-ия кръг на Евролигата.

Двубоят, който можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 2 HD, премина със силно първо полувреме за "детелините" и тяхна преднина от пет точки.

Днешният домакин Олимпиакос обаче вдигна оборотите в третата четвърт, за да я спечели с убедителното 24:10.

В последната гостите успяха да съкратят пасива си на три точки, но съперникът вкарваше кошове твърде лесно и комфортно затвори двубоя. Така спечели 13-и поредно издание на дербито във всички турнири.

Александър Везенков изигра нов силен мач в Евролигата, като записа 19 точки. Единственият по-резултатен от него бе съотборникът му Тарик Блек с 21. За Панатинайкос Парис Лий реализира 15, а Дуейн Бейкън 14.

В залата беше и бащата на Александър Везенков, както и селекционерът на гръцкия национален отбор по футбол Густаво Пойет.

Тимът на Йоргос Барцокас остава на първото място и е с актив от 23 победи и 9 загуби. Панатинайкос е 16-и с 11 победи и 21 загуби.