Олимпиакос постигна нова победа в баскетболната Евролига.

В мач, който видяхте по MAX Sport 3 HD, гръцкият гранд победи последния в класирането АСВЕЛ Лион с 81:55.

Звездата на домакините - Александър Везенков, този път бе доста по-скромен от обичайното, като наниза само 9 точки за успеха.

Българинът прекара 23 минути на игрището и към точките си добави 4 борби и 3 асистенции.

Така след тази победа Олимпиакос продължава да води в класирането на Евролигата, като три кръга преди края, балансът на гърците е 22:9.

Олимпиакос не срещна особена съпротива от АСВЕЛ, като още в началото на мача натрупа аванс от 13 точки, който все пак французите свалиха до 8 на полувремето, когато резултатът на таблото бе 37:29.

Гърците побързаха още с началото на третата част да натрупат по-комфортен аванс, като не отне много време преди разликата да стане 18 точки.

В крайна сметка мачът завърши при 81:55, а Олимпиакос записа поредния си убедителен успех и си гарантира домакинско предимство за плейофите.