Олимпиакос стигна до убедителен успех с 84:65 при гостуването си на Панатинайкос в гръцкото дерби от 17-ия кръг на баскетболната Евролига.

Александър Везенков и компания изиграха много силно първо полувреме, след което водеха с 45:32. След това загубиха третата четвърт с 19:9, но във финалните минути бяха много категорични с резултат 30:14 точки.

Българинът изигра поредния си силен мач в Евролигата и завърши с 14 точки, пет борби и четири асистенции. Освен това беше играчът с най-много минути в мача - 32.

Най-резултатен за победителите бе Шакийл Маккисик с 18 точки, а Костас Слукас добави 16. За "зелените" най-много точки реализира Неманя Недович - 17, а Гиоргиос Папагианис завърши с 14.

Това бе трета поредна победа за Олимпиакос в Евролигата и тимът продължава да е трети с актив от 12/5.

Панатинайкос продължава с неубедителните си прояви. Предпоследното 17-о място е заслужено с актив от 4/13.

В друг мач от вечерта Зенит победи при домакинството си на Макаби Тел Авив със 73:71.

Така Зенит се изкачи до четвъртата позиция с актив от 11 победи и шест загуби. Израелският тим остава 11-и със седем победи и 10 загуби. Най-резултатен в мача бе Джейлън Рейнълдс, който отбеляза 24 точки за гостите.

Реал Мадрид затвърди добрата си форма в надпреварата с трета поредна победа и общо 14-а. за сезона.

"Белия балет" победи със 71:65 ЦСКА Москва в Мадрид в равностоен двубой с много размени на инициативата.

Най-резултатен за победителите бе Найджъл Уилям-Гос със 17 точки, а Уолтър Таварес добави 15. За московчани Уил Клайбърн реализира 16, а Никола Милутинов 13.

Реал остава на втората позиция, плътно зад Барселона, а ЦСКА е на седмото място с актив от десет победи и седем загуби.