Олимпия Милано победи Олимпиакос с 83:62 в мач от 26-ия кръг на баскетболната Евролига, който можехте да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Това беше най-тежкото поражение за сезона за Александър Везенков и компания, като чрез него те загубиха първото си място в класирането за сметка на Реал Мадрид.

Олимпия игра по-силно в рамките на целия мач, но натрупа разликата през второто полувреме и най-вече третата четвърт, която спечели с 26:14.

Българският национал Везенков реализира 10 точки, като той и Томас Уолкъп бяха най-резултатни за гърците. За Олимпия Били Барън завърши с 18.

Олимпиакос вече е втори в таблицата с 18 победи и 8 загуби, докато италианците са 14-и с 10 успеха и 15 поражения. Триумфът обаче е четвърти пореден за тях в Милано.