Олимпиакос допусна една от най-тежките си загуби през сезона в Евролигата, като падна с 75:90 от Партизан в Белград в 30-я кръг.

Това беше първи мач за Александър Везенков и компания, след като тимът си осигури мястото в плейофите, а вие го проследихте в ефира на MAX Sport 3 HD.

Партизан пое инициативата още през първото полувреме и най-вече втората четвъртина, която спечели с убедителното 21:12. Гърците се посъбудиха в третата и намалиха част от пасива си, но в края сръбският тим зарадва екзалтираната публика с убедителна игра.

Александър Везенков имаше тих мач, като реализира само шест точки, най-слабият му актив от 10 януари, когато реализира четири срещу Монако. Днес той се отчете с три точни стрелби за две точки и три неуспешни опити от тройката.

Най-резултатни за победителите бяха американците Джеймс Нънали и Кевин Пънтър с по 17 точки, а Шакил Маккисик завърши с 21 точки за гърците. Мустафа Фал добави 13.

Олимпиакос остава лидер в класирането с актив от 21 победи и 9 загуби, а Партизан засега е в плейофите със седмо място - 17 победи и 13 загуби.