Александър Везенков започна много силно сезона в Евролигата, като бе най-резултатен за Олимпиакос при домакинската победа над испанския Баскония със 75:50 (47:22).

Двубоя гледахте по MAX Sport 2 HD.

Единственият българин в най-силното баскетболно състезание на Европа наниза впечатляващите 16 точки за 22 минути на игрището, колкото не успя да постигне нито един друг играч и от двата състава.

Саша добави 3 борби (2 в атака и 1 в отбрана), както и една асистенция в актива си за мача.

Саша Везенков - самотният български войн в баскетболния елит на Европа

Везенков направи много силна първа четвърт, която изкара изцяло на терена - 12 точки и 2 борби. Последва ротиране на състава с излизане за цялата втора четвърт на трима от титулярите в Олимпиакос, които после се върнаха на игрището, но не останаха там до края. Само Костас Слукас (25 минути) изкара повече време в игра от Везенков, от състава на гръцкия гранд.

В другия мач за вечерта, излъчен по MAX Sport 2 HD, Зенит (Санкт Петербург) драматично победи като гост УНИКС (Казан) със 70:69. За успеха в руското дерби най-резултатен бе Конър Франкамп с 18 точки, а с толкова за домакините завърши друг американец - Айзея Канаан.