Александър Везенков и Олимпиакос направиха голям мач в Милано за победа с 93:72 над Олимпия Армани. Гледахте изявите на най-добрия ни баскетболист по MAX Sport 2 HD.

Успехът е първи като гост през сезона за гранда от Пирея. За италианския тим пък бе първо поражение в собствената му зала. Досега Олимпия бе 6 от 6 като домакин.

С него Олимпиакос зае позиция в челната тройка на Евролигата. Българинът отново бе на ниво - вкара 12 точки, добави и 5 борби за победата.

В невероятното първо полувреме (60:45 за гостите), гръцкият отбор счупи рекорда си за най-резултатно полувреме в Евролигата.

За домакините Шавон Шийлдс вкара 26 точки, но това не бе достатъчно за италианския състав. Янулис Ларенцакис бе най-резултатен за Олимпиакос с 18, Тайлър Дорси добави 14.

Гръцкият гранд е с баланс 8-4 и дели третото място с Олимпия и Зенит (Санкт Петербург). На върха са Реал Мадрид и Барселона с актив от 10 победи и 2 поражения.