Александър Везенков и Олимпиакос записаха първата си загуба за сезона в Евролигата. Това се случи след драма и продължение при гостуването им на Барселона, завършило само с точка разлика - 78:79.

Българският национал отново бе с важна роля за своя тим, като пак бе титуляр и изигра общо 37 от 45 възможни минути срещу бившия си отбор в двубой, който наблюдавахте по MAX Sport 2 HD.

Везенков приключи с 12 точки, 5 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка. Крилото стреля 4/6 за 2 точки, 1/3 за 3 точки и 1/2 от наказателната линия, за да завърши с коефициент от 14 пункта, като по този начин продължава със силното си представяне през новия сезон.

Гръцкият тим започна изключително добре и бе начело през почти цялата първа четвърт в "Палау Блауграна", завършила при резултат 17:10 в полза на гостите от Пирея. Ситуацията бе подобна и в следващата част, в която каталунците отново догонваха съперника, а на полувремето Олимпиакос имаше аванс от 32:27.

След почивката обаче нещата придобиха съвсем друг вид, а Барса отбеляза почти двойно повече от съперника (28:15), за да се откъсне на осем точки - 47:55 преди четвъртата част.

В нея обаче Костас Слукас отказваше да се примири с това, че Олимпиакос ще загуби и подкрепян от Шакил МакКисик и Везенков поведе своя тим към обрат. Две минути преди сирената гостите изравниха до 61:61, а минута по-късно Везенков им даде преднина от 67:65. Барса изравни, а след това дори имаше и нападение, с което да побед, но Кори Хигинс пропусна, а при 67:67 срещата отиде в продължение.

В допълнителните пет минути Барселона поведе за първи път при 70:71, а след това не позволи на съперника да се върне в мача, най-вече благодарение на Никола Миротич, който вкара 8 от общо 12 точки за своя тим и направи така, че Олимпиакос да загуби със 78:79.

Именно черногорецът се отличи за Барселона с 22 точки, докато Костас Слукас с 14 точки бе най-резултатен за Олимпиакос. Каталунците продължават без загуба с 3 от 3, докато Олимпиакос е с 2 победи и 1 поражение.