Александър Везенков и Олимпиакос записаха седмата си загуба за сезона в Евролигата. Българският национал и съотборниците му от гръцкия тим катастрофираха при гостуването си на Макаби в Тел Авив, отстъпвайки с 69:84, като така паднаха за втори пореден кръг - след поражението от Фенербахче преди десетина дни.

Мачът гледахте на живо по MAX Sport 1 HD.

Везенков за пореден път бе в стартовите пет на своя отбор, но за разлика от цялостното си представяне досега през сезона, той бе далеч от обичайното си ниво. За 26 минути игра крилото вкара 6 точки при стрелба от игра 1/4 за 2 точки, 1/2 за 3 точки и 1/2 от наказателната линия.

Статистиката му бе допълнена от 7 борби. Ветеранът Йоргос Принтезис бе най-резултатен за Олимпиакос, докато за Макаби Анте Жижич бе над всички с 23 точки и 6 борби. С тази победа шесткратните шампиони на Европа сложиха край на серията си от осем поредни загуби.

Барселона пък сдаде върха в класирането, след като отстъпи с 64:70 като гост на УНИКС (Казан). Каталунците за втори път изиграха оспорван двубой срещу руския тим, но за разлика от домакинството, при което се отърваха и спечелиха след продължение, сега не успяха да триумфират.

За Барса това бе трето поражение в последните пет мача и общо пето от началото на сезона, докато УНИКС спечели за четвърти път в последните си пет срещи.

Джон Браун с 20 точки поведе УНИКС към успеха, докато Кори Хигинс се отчете със 17 за Барса.

И този мач бе излъчен пряко по MAX Sport 1 HD.

Монако продължи да върви във възходяща линия с четвърта поредна победа, която дойде като гост на Зенит (Санкт Петербург) - 86:77.

Двубоят гледахте по MAX Sport 2 HD, а в основата на успеха “монегаските” бяха Майк Джеймс с 21 точки и Дуейн Бейкън с 20 точки.

Джордан Мики с 18 бе най-резултатен за Зенит.