Олимпиакос постигна петата си победа от началото на сезона в баскетболната Евролига след 87:83 срещу германския Алба (Берлин) в мач от шестия кръг в Гърция.

Домакините изиграха много силна първа четвърт, равностойни втора и трета, в които стигнаха до аванс от 16 точки, но слаба последна (16:24) намали разликата на три точки на няколко пъти в заключителните минути.

Въпреки това Олимпиакос успя да задържи победата и да се изкачи до петата позиция във временното класиране. Загубата е четвърта за Алба и го оставя на 13-о място с актив от две победи.

Александър Везенков игра 27 минути за гърците, в които вкара девет точки и направи две борби.

Най-резултатни за победителите бяха Тайлър Дорси и Костас Папаниколау с по 13 точки. За германците Оскар Да Силва завърши със 17, а Маодо Ло с 11.