Олимпиакос се класира за плейофите в баскетболната Евролига след драматична победа със 74:72 при гостуването си на Жалгирис Каунас в 29-ия кръг. Гледахте мача пряко по MAX Sport 2 HD.

Триумфът е 21-и за гръцкия тим и с него той си гарантира математически влизането в следващата фаза.

Голяма заслуга за това отново имаше родният национал Александър Везенков, който беше избран за играч на мача с поредното си фантастично представяне. Той отбеляза и победния кош 6,7 секунди преди сирената, а в стрелбата за 2 точки беше перфектен - 9 от 9. В хода на третата четвърт премина и границата от 2000 точки в кариерата си в Евролигата.

Тази вечер Саша завърши с 25 точки, 8 борби и 2 асистенции, като бе с разлика най-големият реализатор в двубоя. Шакил Маккисик добави 18 точки за победителите, а за домакините най-много отбеляза Роландс Шмитс - 18.

Олимпиакос владееше инициативата в мача и спечели първото полувреме с 40:34. В третата четвърт дръпна още повече, спечелвайки я с 21:15, но след това допусна изненадващ срив в края и бе близо да допусне сензационен обрат след 14 точки преднина. Все пак удържа.

Олимпиакос е първи в таблицата с актив от 21/8, а Жалгирис е девети с 15 победи и 14 загуби.