Олимпиакос достигна пъривя си финал в баскетболната Евролига от 2017 година след победа във Финалната четворка срещу Монако в Каунас.

Отборът на Йоргос Барцокас победи със 76:62 и така има шанс да се бори за първия си трофей в надпреварата, като на финала ще играе с Реал Мадрид или Барселона.

Гърците, с МВП Александър Везенков в състава си, постигнаха страхотен обрат, след като изоставаха с 29:41 след края на първото полувреме.

Видяхте как се случи това директно в ефира на MAX Sport 1 HD.

Те постигнаха изумителна трета четвърт, която спечелиха с 27:2. В четвъртата запазиха преднината си и се поздравиха с победата.

Александър Везенков изигра силен мач, реализирайки 19 точки, което бе най-доброто постижение в двубоя. Към тях добави шест борби и три асистенции.

Костас Папаникулау завърши с 15 точки за победителите, а за Монако Майк Джеймс и Ели Окобо бяха най-резултатни с по 17.

Финалът е в неделя от 20:00 часа и ще се излъчва пряко по MAX Sport 1 HD.