Фенербахче победи с 94:80 Олимпиакос като домакин в мач от Евролигата, предаван от MAX Sport 2 HD.

Този път нямаше шансове за Александър Везенков и неговите съотборници, които бяха напълно надиграни от турския гранд.

Така "жълто-сините" си върнаха на съперника от Пирея за загубата в края на октомври като гости - далеч по-драматична тогава, само с две точки в полза на Олимпиакос.

Мелих Махмутоглу завърши със 17 точки за победителите, добави по 1 борба и 1 асистенция. Голям мач направиха Ахил Полонара (15/7/1) и Дишон Пиер (14/4/4).

Костас Слукас и Тайлър Дорси поддържаха огъня за гранда от Пирея, като вкараха по 14 точки. Везенков завърши с 5 т., 4 борби и 4 асистенции, като остана на игрището 23:41 минути.

В класирането Олимпиакос остава трети с баланс от 12 победи и 6 загуби. Фенербахче е 10-и с 8-10.

Това бе и единственият двубой на Везенков и компания за седмицата.

В четвъртък те трябваше да приемат Зенит (Санкт Петербург), но този двубой е отложен заради случаи на ковид в руския състав.

Гледайте мачовете от Евролигата в каналите на MAX Sport.