Балкан (Ботевград) е големият шампион в Националната баскетбола лига, целият сезон от която имахте възможността да проследите в каналите на MAX Sport.

Трофеят дойде след 66:54 над Рилски спортист четвъртия мач от финалната серия и триумф след 3:1 победи.

По този начин Балкан спечели своята шеста титла на България и втора за последните три сезона.

Истински празник за цял Ботевград. За съжаление феновете на Балкан нямаха шанс да са на трибуните заради наказание, но те подкрепяха любимците си пред залата, а след последния сигнал на сирената те нахлуха в арената, за да празнуват със своите любимци.

Трофеят дойде напълно заслужено, както заради по-добрата игра в днешния, оказал се последен мач, така и заради цялото представяне във финалната серия.

Най-вече в последните три дни, когато Балкан затвърди доминацията си и достигна до трофея.

Днес още от самото начало домакините бяха по-агресивният и активен тим, а на полувремето те имаха аванс от 15 точки при 42:27.

Това се оказа невъзможна за скъсяване аванс от страна на Рилски спортист, който за втора поредна година ще трябва да се примири с това да спечели редовния сезон, но да изпусне титлата във финалната серия.

Най-резултатен за шампионите бе Амад Рори със 17 точки, а избраният за MVP във финалната серия Крисчън Джоунс нарави дабъл-дабъл с 15 точки и 13 борби.