Макаби (Тел Авив) продължава със зъби и нокти борбата за класиране в плейофите на Евролигата. Израелският гранд прекъсна серият от пет поредни победи на Валенсия Баскет, надигравайки испанците като гост в същински трилър след 94:93.

Същевремнно "жълто-сините" от Тел Авив спечелиха далеч от дома за първи път от четири кръга насам, а победата им видяхте на живо в ефира на MAX Sport 2 HD.

Уейд Болдуин с 19 точки, както и Бонзи Колсън със 17 плюс 12 борби, поведоха гостите към успеха.

За Валенсия Джаред Харпър се отличи с 20 точки, а Клемен Препелич добави 15.

Домакините водеха с 55:45 на почивката, но след това Макаби се вдигна и надигра тотално съперника си, за да поведе със 77:67, но валенсианците се съвзеха и се доближиха на точка - 79:78 преди последната част. В крайна сметка Уейд Болдуин реши всичко с два наказателни удара 10 секунди преди края.

Двата тима са с баланс 12-11, но Макаби вече е осми, а Валенсия - девети.

Барселона победи Байерн (Мюнхен) у дома със 72:70, а този двубой бе излъчен в ефира на MAX Sport 1 HD.

Никола Миротич вкара 12 точки за каталунците, докато Ян Весели и Сертач Санлy се отличиха с по 10. Ник Уейлър-Баб с 15 бе най-добър за баварците.

Барса е трети с 15-8, а Байерн е далеч назад в класирането - четиринадесети с 9-14.

Днес Александър Везенков и съотборниците му ще имат тежък тест. Олимпиакос приема у дома шампионите от Анадолу Ефес, които ги спряха в полуфиналите на турнира миналия сезон.

Срещата ще може да гледате от 21:00 часа по MAX Sport 1 HD.

В каналите на MAX Sport ще бъдат излъчени и още два мача днес - от 19:45 часа по MAX Sport 3 HD ще гледате Фенербахче и АЛБА Берлин, а от 20:00, но по MAX Sport 2 HD, предстои Монако - Реал (Мадрид).