Баскетболният шампион Левски пропиля огромна разлика, но спечели мач №3 от полуфиналите с Балкан, за да намали изоставането си до 1-2. “Сините” водеха с 16 точки, които обаче бяха заличени от ботевградчани, но в крайна сметка столичани все пак победиха с 66:56.

Мачът гледахте на живо в ефира на MAX Sport 2 HD.

Христо Захариев изигра важна роля за успеха със силно включване от пейката - 16 точки и 9 борби за само 21 минути игра. Чавдар Костов с 14 и Джош Паркър с 10 бяха другите двама топреализатори за “сините”.

Домакините поведоха с 13 точки още след първата част, а на почивката водеха с 34:25. В десетте минути след подновяването на играта Балкан сътвори пълен обрат, за да поведе с 44:45, но в последната четвъртина Левски ги ограничи до само 11 точки, за да спечели с 66:56. В един момент от мача треньорът на шампионите Тити Папазов се прояви в нова роля и хвана парцала, за да избърше пода.

Дерик Маркс и Крисчън Джоунс вкараха по 14 точки за загубилия тим.

Mач №4 е на 20 май отново в зала “Универсиада” в София.