Левски Лукойл няма да играе в групите на баскетболната Шампионска лига, след като отпадна още на първото препятствие.

Българският представител в турнира бе разгромен с 56:96 от украинския Прометей в София, след като необяснимо допусна срив във втората четвърт, рядко виждан в мъжки баскетболен мач на каквото и да е ниво. Мачът бе предаван по MAX Sport 2 HD.

Домакините стартираха силно в "Арена Армеец" и след първата част резултатът бе 27:15 в тяхна полза, което даде надежди за краен успех.

В следващите 9 минути и 57 секунди се случи нещо, което не се вижда често. Прометей реализира 33 безответни точки и едва 3 секунди преди края на втората четвърт Венцислав Петков с тройка "записа" на таблото в тази част тима на Левски Лукойл. Шокиращ сценарий, след който вече нямаше интрига в мача. При 30:48 на полувремето бе ясно, че украинците държат мача в ръцете си.

Нещата не се подобриха след паузата - българският състав загуби третата четвърт с 8:26, което не е чак толкова чувствително подобрение спрямо ужасяващата втора част. Нататък бе формалност да бъде оформено крайното 56:96.

Най-резултатен за домакините бе Венци Петков с 19 точки, Чавдар Костов записа 11. Гостите отвърнаха със силни изяви на тримата американци - Шон Евънс (18 т., 14 борби), Д`Анджело Харис (16 т.) и Ди Джей Стивънс (11 т. и 6 борби).

Прометей ще играе с чешкия Опава в полуфинал от потока на квалификациите, Левски Лукойл отпада. Двубоите до края на този минитурнир от пресявките, които са в София, гледайте в каналите на MAX Sport до финала в събота.