Фенербахче победи Монако с 98:94 в Турция в мач от 20-ия кръг на баскетболната Евролига, който мина през продължение.

Домакините не бяха на най-доброто си ниво, като след втората четвърт изостанаха с 39:47, но в третата заиграха перфектно в защита, за да я спечелят с 21:13. Последната беше напълно изравнена - 24:24. Късен кош на Джон Браун прати мача в продължение, в което Фенербахче успя да пречупи съперника за крайното 98:94.

Най-резултатен за победителите бе американецът с турски паспорт Скоти Уилбекин - 21 точки и 5 асистенции. Найджъл Хейс добави 18 точки, а Джонатан Мотли се отчете със 17 точки и 9 борби. Над всички в мача бе Майк Джеймс с 23 точки за французите, а Якуба Уатара добави 19.

Успехът оставя Фенербахче на второто място в таблицата с 13 победи и 7 загуби, почти изравнен с лидера Реал Мадрид. Монако е четвърти с 12 победи и 8 загуби.

В друг мач от снощи Барселона очаквано надви Баскония като гост с 85:78.

Никола Миротич отбеляза 15 точки за каталунците, а Рокас Йокубайтис добави 13. Друг литовец - Тадас Седекерскис, бе най-резултатен за Баскония с 16 точки.

Тази победа праща Барса на третото място с актив от 13/7, докато домакините са с четвърта поредна загуба и седми с актив 11/9.

В петъчната вечер е голямото дерби на кръга - Олимпиакос с Александър Везенков приема лидера Реал Мадрид. Двубоят е от 21 часа и ще можете да го наблюдавате пряко по MAX Sport 1 HD. По MAX Sport 2 HD от 19:30 часа ще се излъчва Анадолу Ефес - Байерн Мюнхен.