Лидерът от редовния сезон в Евролигата Барселона изигра колебливо първо полувреме, но след чудесна трета част успя да си осигури победата с 81:72 и да отстрани Байерн (Мюнхен) след 3-2 в четвъртфиналните плейофи на турнира. Така каталунците стават третият отбор след Реал (Мадрид) и Анадолу Ефес, осигурил си участие в заключителната фаза на турнира, която предстои да се проведе в Белград по-късно този месец.

Решаващата среща гледахте на живо в ефира на MAX Sport 4 HD.

Баскетболистите на Шарунас Ясикевичус бяха колебливи, изоставайки с 18:19 след 10 минути и с 31:37 на почивката. Веднага след поднояването на играта обаче те показаха познатото лице, с което си бяха осигурили позицията на №1 през редовния сезон. “Блаугранас” вкараха двойно повече от съперника в третата четвърт и поведоха с 60:52 преди заключителната четвърт, а там узакониха превъзходството си и заслужено спечелиха с 81:72.

Аржентинският национал Нико Лапровитола бе неудържим и наниза 26 точки (5/7 от тройката). Никола Миротич добави 20, а Ник Калатес се отличи с 10, както и с 5 асистенции.

Отело Хънтър с 18 и Огнен Ярамаз със 17 бяха топреализаторите за баварците, като получиха подкрепа от Ник Уейлър-Баб, отчел се с 10.

В сряда вечер пък ще стане ясно и кой ще допълни Финалната четворка - Олимпиакос с Александър Везенков или Монако. Двата тима излизат в мач №5 помежду си от 21:30 часа на живо по MAX Sport 2 HD.