Черноморец победи Берое с 89:78 в Бургас в среща от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига, която можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 2 HD.

Домакините изиграха много силна втора и трета четвърти, които спечелиха съответно с 22:12 и 25:18. Старозагорци опитаха да натиснат в края, но не успяха да предотвратят трета загуба в последните четири кръга.

Третата поредна победа на Черноморец праща тима поне временно на четвъртата позиция с актив от 39 точки. Берое е шести с 36.

Силен мач за домакините изиграха Георги Боянов и Андрей Иванов. Първият завърши с 22 точки и девет борби, а вторият с 18 точки и 10 борби. Тихомир Желев също завърши с 18 точки. За "зелените" най-резултатен бе Александър Яневв с 18 точки и 11 борби.

В друг мач от деня Спартак Плевен взе домакинството си на Шумен с 92:76.

Гледайте мачовете от Националната баскетболна лига пряко по MAX Sport 2 HD.