Черноморец поведе с 2-1 победи в серията от полуфиналите на баскетболния ни шампионат, след като надделя у дома с 84:70 срещу Рилски спортист.

Видяхте двубоя по MAX Sport 2 HD, а той съвпадна и с откриването на новата многофункционална спортна зала в Бургас.

Рилски водеше със 7 т. след първата четвърт, но много силна втора част на домакините им донесе аванс с пет на почивката (42:37), като не изпуснаха водачеството до края.

За първи път разликата мина 10 точки 8 минути преди края на последната четвърт. А след това гостите така и не успяха да я свалят и да опитат обрат.

Президентът Румен Радев, спортният министър Весела Лечева и кметът Димитър Николов изгледаха срещата и откриха официално най-новото спортно съоръжение у нас.

Мач №4 е в събота, пак в Бургас, от 19 часа. И отново ще го гледате по MAX Sport 2 HD.

В петък от 19 часа е четвъртият мач от другата полуфинална серия, в който ЦСКА приема Балкан (MAX Sport 2 HD), а резултатът е 1-2 победи за тима от Ботевград.