ЦСКА спечели бронзовите медали при завръщането си в Националната баскетболна лига след отсъствие, продължило повече от 10 години. Столичани затвориха с 2-0 победи серията за третото място, побеждавайки Рилски спортист с 86:72 във втория мач помежду им, който видяхте по MAX Sport 2 HD.

Това стана факт след 25 точки на Мартин Сотиров, 24 на Таменанг Чо и 18 на Брендън Йънг. Домакините поведоха с 9 точки още след първата част, а на почивката преднината им удари 14 при 50:36.

След това самоковци така и не намериха сили да обърнат мача и в крайна сметка ЦСКА триумфира с 86:72 в двубой, който се оказа последен за треньора на самоковци Людмил Хаджисотиров начело на клуба.

Бившият играч на "армейците" заяви, че преди време е информирал клубното ръководство, че си тръгва.

Йордан Минчев вкара 20 точки за Рилецо, а Димаджио Уигинс добави 16 в последния мач на самоковския клуб за сезон 2022/2023.

Президентът на гостите Петър Георгиев за пореден път изрази недоволството си от съдийството, като отново напомни за отпадането от Черноморец в полуфиналите, когато нахлу на терена, за да се разправя с реферите. Тогава на Георгиев бе наложена санкция от един мач и 1000 лева глоба, а сега той бе още по-краен и заяви, че ако няма адекватни наказания за въпросните трима съдии от злощастния за Рилски мач №4 в Бургас, той сериозно обмисля да спре финансирането на отбора и на практика Самоков да остане без баскетбол