Александър Везенков изигра поредния си много силен мач в Евролигата.

Българинът бе най-резултатен на игрището при победата на неговия Олимпиакос над Фенербахче с 94:67 в мач, който гледахте по MAX Sport 1 HD.

Везенков реализира 21 точки - повече от всеки друг играч от двата тима. Към тези точки той добави четири борби и две асистенции.

И всичко това бе постигнато само с 24 минути игра, в които българинът бе просто феноменален.

Страхотни бяха и съотборниците му, като Олимпиакос изигра един от най-силните си мачове, при това срещу лидера в класирането на Евролигата.

Осоебно впечатляващи бяха първите две част в мача. 31:11 в първата и 27:20 във втората оформиха комфортния аванс от 58:31 за гърците на полувремето.

До края на мача Везенков и компания запазиха своя аванс, като с 94:67 успяха да спечелят срещата, като успехът им отрежда третото място в класирането с 9 победи и 4 загуби в 13 мача.