Реал Мадрид е първият отбор, който се класира за финалната четворка в баскетболната Евролига.

"Белия балет" победи в трети пореден мач Макаби Тел Авив - този път като гост с 87:76, и очаквано отстрани своя съперник, въпреки че двата отбора бяха разделяни само от едно място в редовния сезон. Срещата, която затвори серията с 3:0 победи, можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 1 HD.

В Израел Реал спечели първите три четвърти, като бе най-убедителен във втората, която взе с 26:19. Единствено в последната Макаби имаше превес, но едва с една точка разлика - 15:14.

Така испанците се класираха за осми път в последните 11 сезона за финалната четворка, като през 2017-а станаха четвърти, през 2018-а вдигнаха трофея точно в Белград, а през 2019-а завършиха на третото място.

В Тел Авив най-резултатен за победителите бе Серхио Люл с 18 точки и шест асистенции, а Гершон Ябуселе добави 16 точки и осем борби. За израелците Скоти Уилбекин вкара 22 точки, а Джеймс Нънали 17.

Макаби ще продължи да търси първото си класиране във финалната четворка от 2014 година, когато стана шампион.

В другия мач от тази вечер шампионът Анадолу Ефес поведе в серията с Олимпия Милано с 2:1 след домакинска победа със 77:65, предавана пряко по MAX Sport 4 HD.

Турците постигнаха труден успех, като всичко се реши в последната четвърт, която спечелиха с 18:9.

20 точки и 5 асистенции на Василье Мицич спомогнаха за триумфа, а силен мач направиха още Тибор Плайс със 17 точки и Шейн Ларкин с 16.

Най-резултатни за италианците бяха Девон Хол с 16 точки и Джериан Грант с 11. Следващият дуел от серията е отново в Турция на 28 април.