Байерн Мюнхен и Реал Мадрид - две от най-големите имена в спорта на Европа изобщо, защитиха гордия си домакински рекорд в Евролигата с победи в здрави сблъсъци.

В мача, предаван от MAX Sport 2 HD, баварците губеха с 9 т. от Панатинайкос само 6 минути преди края, но обърнаха резултата до + 3 в своя полза - 81:78. ДеШон Томас наниза 15 точки за победата, а Огюстин Руби добави 12. Неманя Недович от Панатинайкос прати шут със сирената от тройката, който едва не изравни резултата и не донесе продължения.

Драмата бе сериозна, а Байерн е с актив от 5 победи и 6 загуби, докато ПАО е с 2-9. Германският състав е с 4 от 5 успеха у дома, като само Барселона наруши перфектния му рекорд в неговата зала.

В Мадрид Реал не стигна до чак такива драматични мигове и надигра със 79:67 Цървена звезда. Така у дома грандът е с 6 от 6 победи в Евролигата за сезона, а общият баланс е 9-2. Сърбите остават с 4-7.

Мачът не бе лесен за испанците, особено в първите две части, като на полувремето отборите се прибраха при 32:32. Последва най-силната четвърт за Реал, който отвори разлика от 9 точки пред заключителния период.

Уолтър Таварес наниза 15 т. за Мадрид, добави 4 борби и 4 блокирани шута. Венсан Порие помогна с 14 точки.

За Звезда най-резултатен бе Остин Холинс с 16 точки.

В класирането Реал е с актив от 9-2, Барселона и Армани Милано следват с 8-2, а Макаби (Тел Авив) и Зенит (Санкт Петербург) са със 7-3.

Гледайте мачовете в Евролигата в каналите на MAX Sport.