Барселона спечели за четвърти път в последните си пет мача в Евролигата, след като отказа Монако с 69:63 благодарение на изключително здрава игра в дефанзивен план. "Монегаските" записаха антирекорд за най-малко вкарани точки у дома в Евролигата, както и за второто си най-слабо постижение откъм точки през последните два сезона.

Гледахте срещата по MAX Sport 4 HD.

Каталунците бяха във вихъра си в нападение, където стреляха близо 50% от тройката - 14/31 срещу само 5/18 от същата дистанция за френския тим.

Общо осем от баскетболистите на Шарунас Ясикевичус се отчетоха с вкарани тройки, а най-резултатен за победата бе Никола Миротич с 15 точки.

Той бе и единственият играч на гостите с двуцифрен точков актив, докато за Монако Майк Джеймс се отличи с 16.

Така Барса вече е с еднакъв актив с Монако - и двата тима са с по 9 победи и 4 загуби, но каталунците изпревариха съперника си в класирането и вече са четвърти.