Барселона пропусна да оглави класирането в Евролигата след домакинска издънка в 17-ия кръг.

В мач, излъчен по MAX Sport 2 HD, каталунците загубиха от Виртус Болоня със 75:83.

Барса влезе в последната четвърт от мача със само три точки изоставане, които поддържаше в голяма част от тази заключителна част, но всичко рухна 2:38 минути преди края. Тогава гостите от Болоня влязоха в страхотна серия, като за 90 секунди отбелязаха 9 безответни точки, оказали се решаващи за успеха.

По този начин каталунците пропуснаха шанса да изпреварят Баскония на върха в Евролигата, като двата тима имат равен актив от по 11 победи и 6 поражения.

Такъв е и активът на Монако, който също имаше шанс да излезе еднолично напред, но го пропиля в Белград.

В сръбската столица френският клуб загуби с убедителното 80:100 от местния гранд Партизан, като по този начин също завърши 17-ия кръг с актив от 11 победи и 6 поражения.

Това отваря отличен шанс за нашия Александър Везенков и неговия Олимпиакос, който тази вечер от 21 часа посреща Олимпия Милано.

Мачът ще може да гледате по MAX Sport 1 HD, a при победа гръцкият гранд ще може да се изравни с трите лидера на върха. Към момента Везенков и компания заемат четвъртата позиция.

В друг мач, който имахте възможността да наблюдавате от MAX Sport 1 HD, Жалгирис победи Фенербахче с 86:66.