Балкан (Ботевград) поведе с 2:0 победи във финалната серия от Националната баскетболна лига.

В мач, който наблюдавахте по MAX Sport 2 HD, ботевградчани победиха Черноморец (Бургас) с 87:64 и направиха огромна крачка към защитата на своята титла.

Балкан е само на победа от крайния успех в серията, а това може да се случи още този четвъртък, когато идва ред на първото домакинство на Черноморец след два мача в Ботевград.

Днес Балкан сякаш реши нещата още в първите две части, след които се оттегли на почивка с внушителната преднина от 17 точки при 41:24.

Тотална доминация на ботевградчани, които не допуснаха Черноморец да стопи особено разликата и да се върне в мача, като в крайна сметка успяха да спечелят с 87:64.

Така Балкан за втори пореден мач доказа по-сериозната си класа спрямо Черноморец, като със сигурност целта на ботевградчани е да сложат край на тази серия още след три дни в Бургас.