Балкан направи първата крачка към защитата на своята титла от Националната баскетболна лига.

В мач, който видяхте по MAX Sport 2 HD, ботевградчани победиха Черноморец (Бургас) с 87:74.

Това бе първа среща от финалната серия в НБЛ, която се игре до три победи и ще продължи с нов мач в Ботевград в понеделник.

Гостите от Бургас, за които това е първо участие на финал в НБЛ, започнаха по-силно срещата и спечелиха първата част с 20:16.

Балкан обаче наложи своята доминация и обърна още до почивката, а след това успя да натрупа комфортен аванс, който в края на мача се изразяваше в 13 точки разлика.

По този начин Балкан взе първия двубой от тази серия, правейки крачка към защитата на миналогодишната си титла.

Следващият мач от серията е отново в Ботевград в понеделник, 29-ти май, а прякото излъчване по традиция ще е по MAX Sport 2 HD от 19:00 часа.