Балкан Ботевград затвори редовния си сезон в Националната баскетболна лига с домакинска победа над Левски, която можехте да гледате пряко по MAX Sport 2 HD - 74:68.

Домакините водеха в резултата в по-голямата част от двубоя и не допуснаха обрат, но бе напрегнато във всички четвърти.

Така ботевградчани стигнаха до петия си успех над "сините" през настоящия сезон във всички турнири, като имат една загуба. Тя дойде драматично в турнира за Купата на България.

Най-резултатен за победителите бе Ахмад Рори с 19 точки и шест борби, а Дерик Маркс добави 13 точки и пет борби. За столичани, които бяха днес без треньора си Константин Папазов, Чавдар Костов завърши с 18 точки и четири борби, а Джош Паркър с 14 точки и четири борби.

След тази победа Балкан завършва редовния сезон като втори в класирането с 21 победи и шест загуби (48 точки). Левски е трети с 18 победи и девет загуби (45 точки).

Лидерът Рилски Спортист домакинства утре на Черноморец в мач, който ще се излъчва пряко по MAX Sport 2 HD от 19 часа.