Вдъхновен отбор на Балкан помете фаворита за титлата Рилски спортист с 88:65 в мач №3 от финалната серия в баскетболното първенство на България.

Гледахте по MAX Sport 2 HD успеха на тима от Ботевград в неговата празна зала (заради наказание), пред която стотици гледаха двубоя на видеостена и подкрепяха своите.

А те направиха страхотен мач, доминираха напълно и вече водят с 2-1 победи в серията. Това означава, че в четвъртък от 19 часа (отново по MAX Sport 2 HD) ще имат шанс да триумфират с титлата при нова победа.

Балкан спечели всяка от четирите четвърти - 17:14, 22:17, 29:20 и 20:14, а гостите изглеждаха странно смутени на фона на отличния сезон, който имат.

Рилски спортист завърши редовната фаза на първенството само с две загуби, но сега титлата изглежда доста далеч. При негова победа в четвъртък, ще дойде мач №5 в Самоков и тогава тогата на фаворит може отново да иде на раменете на тима, воден от треньора Людмил Хаджисотиров-Удо. Той опитваше да "събуди" своите с указания, рязък тон и емоция, но Балкан просто нямаше спиране.

Четиримата американци на домакините завършиха с двуцифрен точков актив - Крисчън Джоунс вкара 21 (плюс 6 борби), Дерик Маркс добави 17, ДеВон Уошингтън записа 14, а Ахмаад Рори - 11 (и 5 асистенции).

Станимир Маринов даде сериозен принос с 16.

За Рилски лидерът Брендън Браун оказваше съпротива - 21 точки в мача.