Балкан (Ботевград) е последният полуфиналист в Националната баскетболна лига. Тимът на Небойша Видич пречупи Академик (Пловдив) точно на финалната права и след 61:55 затвори четвъртфиналната серия в своя полза с 2-1 победи. Следващата задача пред победителите e Левски.

Ключовата трета среща гледахте на живо по MAX Sport 2 HD.

След множество смени на водачеството, при които Балкан водеше най-много с 8 точки, а пловдивчани с 5, две минути преди края на четвъртата част отново гостите бяха напред - с 52:53.

Точно тогава домакините ги пречупиха със серия от 9-2, която бе достатъчна да им донесе успеха. Повече от половината точки (5) в този период от мача бяха дело на Дерик Маркс.

Той завърши с общо 10 в актива си, а най-резултатен за победителите бе Крисчън Джоунс със 17.

Дайшон Найт вкара 15 за Академик, а Васил Бачев остана с 11.

И двата отбора бяха кошмарно слаби в стрелбата от тройката - Балкан вкара 4/25, а съперника им 3/28.