Балкан победи убедително Берое в Ботевград със 106:77 в мач от 12 кръг на Националната баскетболна лига.

Ботевградчани поведоха с двуцифрена разлика още в първия период и след равностойни две четвърти нанесоха своя удар в края за убедителния резултат. Домакините вкараха внушителни 37 точки в последните 10 минути.

Най-резултатен за Балкан бе ДеВон Уошингтън - с 19 точки. Националът Станимир Маринов завърши с 18 точки и 5 асистенции за победата. 16 вкара капитанът Димитър Димитров, 12 - Николай Грозев, а 10 - Денислав Вутев.

За гостите 20 точки вкара Седариан Рейнс, с 18 се отличи Антон Куук, а с 16 токи и 11 борби Обина Олека направи дабъл-дабъл.

Победата е девета за ботевградчани в първенството и с нея те се изкачват до втората позиция с актив от 21 точки, задминавайки Черноморец. Старозагорци пък остават пети с шест победи и шест загуби - акти от 18 точки.