Балкан победи ЦСКА в Ботевград с 80:71 и изравни полуфиналната серия от българския баскетболен шампионат. Мачът можехте да гледате пряко по MAX Sport 2 HD.

Играчите на Петър Златанович го решиха в своя полша във втората и третата четвърт, които спечелиха съответно с 28:17 и 21:14.

В конкретен период от мача те водеха с 20 точки и макар голяма част от преднината им да бе заличена в последната четвърт, не допуснаха обрат.

Най-резултатен за победителите бе чилиецът Мануел Суарес с 22 точки и 11 борби. Гъркът Николаос Дипларос добави 14 точки.

За тима на Росен Барчовски Таменанг Чо завърши с 19 точки и 12 борби, а Брендън Йънг добави 16 точки.

Мач №3 от серията е на 17 май от 19 часа в залата на ЦСКА (пряко по MAX Sport 2 HD).