Зенит (Санкт Петербург) обърна Байерн със 79:71 в първото си домакинство за сезона в Евролигата. Гледахте мача по MAX Sport 2 HD.

Руският тим поведе уверено с 31:16 в първата четвърт, в която американецът Джордан Мики написа история. Той стана първият баскетболист, записвал 16 точки за една част, без да допусне нито един грешен шут, загубена топка или блокирана стрелба, в Евролигата. Именно неговият принос се оказа решаващ за ранната преднина на Зенит.

Но нататък мачът не се разви по сценария на руснаците. Байерн постепенно навакса, като водеше с 6 точки преди старта на последната четвърт - 60:54.

Тогава Зенит се развихри, печелейки последните 10 минути с 25:11, а с това и мача.

Мики, който започна феноменално, добави само две точки към актива си в следващите три четвърти, но това стигна да е най-резултатен за победителите с 18. За Байерн с 24 т. номер едно като реализатор бе Дарън Хилиард.

Така тимът от Санкт Петербург е с актив от 3 победи и едно поражение на старта на сезона в Евролигата, а баварците остават без победа и са 0-4.

Другите мачове за вечерта:

Фенербахче - Уникс 80:41 (гледахте мача по MAX Sport 3 HD)

АСВЕЛ Вильорбан - Макаби (Тел Авив) 85:93

Алба - Баскония 76:80.

На върха с актив от 3-0 победи са Барселона и Армани (Милано), а с 3-1 - Зенит и АСВЕЛ Вильорбан.

Гледайте най-интересните мачове от Евролигата в каналите на MAX Sport.