Сезонът в Диамантената лига по лета атлетика завърши, като MAX Sport ви направи свидетели на всеки от стартовете със звездно участие, рекордни надпревари и адреналин. Ето го и обзорът на най-интересните акценти от състезанията във веригата за 2021 г.

Старт №10 дойде в Париж, на традиционния Meeting de Paris, който бе веднага след състезанието в Лозана, на 28 август.

Кои бяха героите?

В овчарския скок летящият швед и вече олимпийски шампион Арманд Дуплантис би с един сантиметър Сам Кендрикс (САЩ) пред 14 000 вдъхновени зрители на стадион "Шарлети". Мондо преодоля 6.01 м, което бе рекорд до момента на Диамантената лига, а Сам остана с 6 м.

Стрелата от Ямайка Илейн Томпсън спечели стоте метра при жените с време 10.27 сек, изпреварвайки сънародничката си Шели-Ан Фрейзър. Тяхната битка в спринта беляза цялата година в Диамантената лига.

Франсин Нионсаба (Бурунди) спечели на 3000 м при жените с време 9:19.08 мин, като това се оказа най-добър резултат изобщо за сезона в дисциплината.

Сандра Петкович от Хърватия спечели втората си победа за годината в Лигата в хвърлянето на диск с 66.08 м.

Юг Фабрис Занго от Буркина Фасо взе първото място на тройния скок при мъжете, преодолявайки 16.97 ч, като това пък се оказа най-ниският резултат на победител за целия сезон в Диамантената лига.

Старт на 100 м при мъжете нямаше, но Фред Керли спечели на 200 метра с резултат от 19.79 сек.

Бенжамин Киген (Кения) даде най-добро време за сезона, за да спечели на 3000 м стипълчейз с 8:07.12 мин.