Сезонът в Диамантената лига по лета атлетика завърши, като MAX Sport ви направи свидетели на всеки от стартовете със звездно участие, рекордни надпревари и адреналин.

Ето го и обзорът на най-интересните акценти от състезанията във веригата за 2021 г.

Старт №11 бе в Брюксел - Allianz Memorial Van Damme бе на стадион на стадион "Крал Бодуен" пред близо 30 000 зрители на 3 септември.

Кои бяха героите на това състезание?

Фред Керли спечели спринта на 100 м и стана първият атлет, записвал победа в сериите от Диамантената лига и на 100, и на 200, и на 400 м. Керли победи с време 9.94 секунди, като изпревари Трайвон Бромел (9.97) и Майкъл Норман (9.98) - и тримата от САЩ.

Арманд Дуплантис спечели отново с лекота в овчарския скок, след като преодоля 6.05 м, но не сполучи и в трите опита на 6.19, в търсене на подобряване на собствения му световен рекорд. Шведът не прелетя над летвата въпреки страхотната подкрепа от публиката.

18-годишната Кристин Мбома спечели бягането на 200 м, от което часове преди надпреварата се отказа олимпийската шампионка Илейн Томпсън.

Ярослава Махучик от Украйна изненадващо победи рускинята Мария Ласицкене във високия скок като преодоля 202 см. Конкурентката остана с 200 см.

Майкъл Чери пробяга 400-те метра за 44.03 секунди, с което постави нов рекорд на Диамантената лига. Той подобри постижение на великия Майкъл Джонсън в дисциплината.

На 5000 м жени финалът бе драматичен, след като Франсин Нионсаба (Бурунди) спечели с невероятен спринт в последните 200 метра. Тя даде най-добро постижение за сезона - 14:25.34 минути.